Czy trenując umysł polepszyć można pamięć

Z mózgiem ludzkim jest analogicznie jak z ciałem, jeżeli regularnie on będzie ćwiczony, to przez wiele lat utrzyma odpowiednią formę. Tymczasem o formę ciał dba się bardzo często, a nad mózgiem już tak bardzo się nie pracuje. Rzecz jasna jest sporo sytuacji, kiedy z powodu różnych zaburzeń będzie trzeba skupić się mocno na tym, aby sobie z nimi poradzić. Niejednokrotnie wykonuje się na przykład ćwiczenia na problemy z czytaniem, dzięki którym małe dzieci będą szybko w stanie dogonić rówieśników.

Jeżeli u kogoś będzie szwankować przetwarzanie wzrokowe, to również odpowiedni zestaw ćwiczeń pozwoli poprawić sytuację. Ale tak naprawdę każdy z nas może też samodzielnie robić sobie trening mózgu, aby usprawnić i poprawić pracę tego narządu. Działający w lepszy sposób mózg to lepsza pamięć i koncentracja, a także lepsze umiejętności przyswajania wiadomości. Wszystko to będzie miało przełożenie na codzienne życie, ale też i na aspekty wiążące się chociażby z nauką albo pracą.

Niektórzy lekarze wręcz twierdzą, że systematyczne ćwiczenia pamięci krótkotrwałej uchronić nas mogą przed wystąpieniem kilku chorób, a z pewnością dłużej pozwolą pozostać sprawnym w tym obszarze. A to, co najbardziej jest interesujące w tym wszystkim to fakt, że jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń jest dziecięca zabawa w memoski, ona świetnie ćwiczy umiejętności zapamiętywania i pamięć również u dorosłych. Z dobrych ćwiczeń polecić również można klasyczne puzzle, rozwiązywanie krzyżówek czy szukanie różnic pomiędzy dwoma obrazkami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like