Na co zwracać uwagę przy kupnie paneli podłogowych

Kupienie paneli laminowanych na podłogi w swoim mieszkaniu czy domu to dobry pomysł. Nie tylko bardzo ładnie się one prezentują, ale też są wytrzymałe, trwałe i nadają wnętrzu ciepła i oryginalnego charakteru. Ale żeby przez długi czas cieszyć się w pełni z takiego zakupu, to należy je odpowiednio wybrać. Rzecz jasna dla prawie każdego najistotniejszy będzie wzór i kolor. Obecnie panele podłogowe Kalisz są oferowane w wielu wariantach, przeważnie to będą imitacje drewna, lecz niejednokrotnie również jakieś inne motywy.

Jednak nie należy wyłącznie patrzeć na to, jak wyszukane panele podłogowe Ostrów Wielkopolski wyglądają, bowiem dużą rolę odgrywają również ich parametry techniczne. Po pierwsze należy zwrócić swoją uwagę na klasę ścieralności. Oznacza ona odporność wierzchniej warstwy paneli na codzienną eksploatację, czyli również przejścia w butach czy jazdę samochodzikami przez dzieci. Najmniej wytrzymała jest klasa AC3, im wyższy będzie ten numer, tym ta wytrzymałość będzie się zwiększać. Do zastosowań domowych AC3 ewentualnie AC4 powinny wystarczyć, ale w intensywniej użytkowanych miejscach warto pomyśleć i jeszcze lepszych.

Dobrze jest również się przyjrzeć grubości, tutaj również jest reguła, że im grubość ta będzie większa, tym panele podłogowe Ostrzeszów będą wytrzymalsze i solidniejsze. W związku z tym że ten typ podłogi robiony jest z drewna, to wilgoć nie działa na niego zbyt dobrze. Obecnie coraz większa liczba modeli ma specjalną budowę która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wewnątrz, warto takich poszukać, bo na pewno ich używanie będzie dużo bezpieczniejsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like