Połączenia śrubowe – jak najlepiej zadbać o ich bezpieczeństwo

Wiele osób nie przykłada zbytnie uwagi do wybieranych śrub podczas stawiania najróżniejszych obiektów. Przeważnie wybiera się jakieś tanie albo takie, jakie są aktualnie dostępne, bez zastanawiania się nad tym, co się stanie po kilkunastu latach. A zwykła stal, zwłaszcza jeżeli jest niezabezpieczona, bardzo szybko będzie rdzewiała. To może się wiązać z tym, że takie złączenia po jakimś czasie zaczną się osłabiać, albo w skrajnym przypadku mogą wręcz popękać, zagrażając stabilności danego obiektu czy urządzenia.

Dlatego też przy zwykłych śrubach niezbędne jest zapewnienie im porządnego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić przez nałożenie farby lub lakieru, co skutecznie zabezpieczy powierzchnię przed wodą czy jakimiś innymi chemicznymi substancjami. Inną opcją, coraz chętniej wybieraną przez konstruktorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Takie śruby są co prawda nieco droższe przy kupowaniu, ale jeśli do zwykłych doliczy się konserwację i malowanie, to często koszty okazują się porównywalne.

A ogromną zaletą ocynkowanych śrub jest to, że wykazują one dużą odporność na korozję. Jeżeli nie doszło do uszkodzenia ocynkowanej powłoki, to większego problemu służyć one mogą nawet kilkadziesiąt lat. Śruby tego typu są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki frazę zamów – śruby z łbem sześciokątnym i zapoznając się z wynikami. Z reguły w takich sklepach otrzyma się również fachowe doradztwo i pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like