Jak odpowiednio dobrać felgi przy tuningu samochodu

Jeżeli komuś nie będą się podobać wygląd i parametry posiadanego samochodu, to pokusić się może o jakiś tuning. A rozmaite możliwości w tym zakresie są naprawdę duże, bowiem można poprzestać wyłącznie na kwestii wizualnej, a znacząco także można poprawić parametry silnika.

Tego typu zmiany będą się jednak wiązać ze sporymi wydatkami, dlatego też wielu kierowców jednak zostaje na tuningu optycznym. A tutaj ogromną popularnością chociażby się cieszą felgi JR Wheels. Ten polski producent jest naprawdę ceniony w środowisku tunerów, a jego propozycja zadowoli nawet najbardziej wybrednych kupujących. Ale na rynku wytwórców felg samochodowych działa jeszcze wielu, co jest rzecz jasna z pożytkiem dla klientów, którzy mają duży wybór.

Chociaż niekiedy ten wybór będzie dużym wyzwaniem, bowiem ciężko się zdecydować na najlepszą opcję. Sportowe felgi concaver zmieniają bowiem bardzo ogólny wygląd pojazdu. Z reguły ich średnica jest nieco większa, co w połączeniu z niskoprofilowymi oponami daje dynamiczny wygląd. Dodatkowo spora ilość właścicieli aut będzie się też decydować na montaż szerszych wersji, co także nie jest obojętne dla wyglądu. Pamiętać przy tym trzeba, aby z tą szerokością nie przesadzić. Jeśli założone zostaną superlekkie felgi SL02 o zbyt dużej szerokości, to będą one wystawały poza obrys samochodu. A coś takiego nie jest dopuszczalne przepisami, z tego też powodu należy uważać przy modyfikacjach.

W przeciwnym wypadku można się narazić na problemy na stacji diagnostycznej czy z policją. Wybierając felgi należy zastanowić się dobrze, jakie będą najbardziej odpowiednie do konkretnego modelu samochodu. Bowiem nie wszystkie kształty będą pasować do wszystkich samochodów, i mimo wydania dużej gotówki efekt będzie odwrotny od zamierzonego. W praktyce przy tuningu wizualnym liczą się najdrobniejsze szczegóły, jakie złożą się ostatecznie na idealny wygląd. Przy wielu markach duże znaczenie mają również wieloletnie trendy – po prostu do nich nie należy zakładać pewnych rzeczy, bo to nie będzie mile dostrzegane w środowisku tunerów.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like