Laserowe pokazy – dlaczego są tak popularne

Branża eventowa sięga dość często po zaawansowane rozwiązania technologiczne, a jednym z bardziej ciekawych w ostatnich latach są pokazy laserowe. Same lasery od dawna wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia, jest więc zupełnie zrozumiałe że w pewnym momencie zaczęto ich używać także do pokazów. Szczególnie że technologia ta cały czas się intensywnie rozwija, co daje możliwość tworzenia jeszcze wspanialszych i niezwykłych widowisk. Do tworzenia pokazów laserowych wykorzystuje się specjalne projektory, o szybkim czasie działania.

Dzięki temu można przy ich pomocy robić nie tylko statyczne wzory, lecz również mające naprawdę dużą dynamikę. Projektory laserowe pozwalają na wyświetlanie kształtów o dużej różnorodności. Oczywiście normą są rozmaite tunele, płaszczyzny i wachlarze, lecze nie będzie żadnych problemów aby takim sposobem zaprezentować geometryczne wzory i figury. Na firmowych eventach często klienci chcieliby mieć narysowane logo swojej firmy, najlepiej z jakąś dodatkową otoczką.

Także z przygotowanie takiej rzeczy nie będzie żadnych problemów, wystarczy tylko wszystko wcześniej zaprogramować, a następnie wgrać do projektora. Pokaz laserowy może też być zsynchronizowany z muzyką, tego typu rozwiązanie także jest chętnie wybierane przez wielu klientów. Wtedy otrzymują oni niesamowite widowisko, w czasie którego dźwięk oraz światło wzajemnie się uzupełniają, zapewniając niezwykłe wrażenia. Niektóre firmy idą z takimi pokazami jeszcze dalej, angażując tancerzy. Żeby wyglądało to odpowiednio, to należy wiele czasu spędzić na przygotowaniach i treningach, lecz dla końcowego efektu naprawdę warto to zrobić.

Ale żeby faktycznie taki pokaz był udany, to trzeba paru rzeczy. Stosowane lasery posiadać muszą niezbędną moc, a poza tym ich promienie się muszą na czymś rozpraszać. W warunkach naturalnych może to zapewnić mżawka lub mgła, lecz liczenie wyłącznie na to jest mocno ryzykowne. Dlatego też twórcy pokazów korzystają z reguły z generatorów dymu, co zapewni dobrą widoczność w czasie pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like