Ścienne lamele – nowoczesne rozwiązanie używane w wykończeniu wnętrz

Wnętrzarskie trendy mocno się zmieniają z upływem czasu. To, co akurat jest modne w zakresie urządzania wnętrz głównie zależy od tego, jakie materiały są dostępne. Równie istotne są nowinki technologiczne oraz nowe rodzaje materiałów. Takie nowości pojawiają się co pewien czas, lecz obecnie dostępna pula materiałów wykończeniowych pozwoli tworzyć bardzo dużą liczbę ciekawych, interesujących projektów. Pośród nich każdy klient znajdzie to, co będzie się podobało. A możliwości w zakresie projektowania jedynie będzie ograniczać wyobraźnia osoby projektujące. No i rzecz jasna końcowy budżet klienta.

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań są lamele. To układ listewek układanych w niewielkiej odległości pod kątem prostym do powierzchni do której są przyczepione. Takie ułożenie daje parę wymiernych korzyści. Przede wszystkim, mocno się zmienia optyka pomieszczenia. Zależnie od kierunku w jakim są ułożone otrzymuje się efekt podwyższenia lub wydłużenia. Dodatkowo lamele ścienne sprawiają wrażenie głębi przestrzennej. I po trzecie te elementy rozpraszają fale dźwiękowe, zapewniając przyjemną akustykę w całym pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tak dużo zalet mają te cienkie listewki. Jeśli dodać, że to dość tanie rozwiązanie, przepis na sukces gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno pośród klientów jak i projektantów. Zależnie od użytego materiału i wielkości modułu, pasują jako wykończenie dowolnego pomieszczenia. Można dopełnić nimi ekskluzywne wnętrza, lecz równie dobrze odnajdą się w prostym skandynawskim stylu albo surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like