Jakie zalety i wady mają przyczepy kempingowe

Ostatni okres znacznie zmienił sposób odpoczynku wielu osób. Zamiast wycieczek i wyjazdów zorganizowanych takie osoby decydują się na znacznie większą swobodę i elastyczność, jadąc w podróż przyczepą kempingową albo kamperem. O ile w przypadku kamperów dużym ograniczeniem będzie ich cena, to w przypadku przyczep sytuacja znacznie lepiej będzie wyglądać. Za nowego kampera zapłacić trzeba co najmniej kilkaset tysięcy złotych, z rynku wtórnego będą tańsze lecz z kolei w takich przypadkach liczyć się trzeba z kosztami ewentualnej naprawy. Całkowicie inaczej będzie wyglądać sytuacja jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, ceny ich zakupu są dużo niższe, a jeśli byłaby potrzeba wyremontowania używanej, to również sporo mniej się za to zapłaci.

Następną dużą zaletą, jaką mają przyczepy, jest więcej elastyczności w podróżowaniu. Oczywiście jest wiadome, że do holowania ich należy mieć pojazd dysponujący dużą mocą, bowiem pojazdy te swoją wagę mają. Ale prędkości dopuszczalne na ulicach są podobne, a jednak wyjazd z przyczepą jest wygodniejszy, jeśli chce się pozwiedzać jeszcze okoliczne rejony. Taka przyczepa kempingowa może bowiem pozostać na parkingu czy biwaku, a odczepionym autem da się robić krótsze i dłuższe wycieczki. Kamper już takiej elastyczności nie ma, a z uwagi na swoje gabaryty i szereg ograniczeń nie w każde miejsce da się nim dojechać. Jeśli ktoś się martwi o komfort i wygodę, to obecnie nie ma ku temu dużych podstaw.

Oczywiście pośród modeli używanych można też znaleźć leciwe sprzed kilku dekad, ale jest dostępnych jest również wiele naprawdę nowoczesnych wersji. W niektórych egzemplarzach spotkać nawet można klimatyzację, telewizor czy skórzaną tapicerkę, przez co podróż przebiegnie w dużym komforcie. Jeśli jednak ktoś będzie chciał kupić tego typu przyczepę, to pamiętać powinien o paru istotnych sprawach. W ostatnich czasach sprzedaż przyczep kempingowych mocno poszła do góry, z tego też powodu liczyć się trzeba z koniecznością oczekiwania na odbiór nawet blisko rok.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like