Jak uniknąć nieplanowanych wydatków podczas wynajmu samochodu

W pierwszej chwili wypożyczenie auta wydaje się bardzo proste – wystarczy złożyć podpis na umowie, odebrać kluczyki, a po powrocie dokonać rozliczenia. Lecz w rzeczywistości często się okazuje, że z uwagi na jakieś przeoczenia trzeba nagle znacznie więcej zapłacić niż się pierwotnie zakładało. Przede wszystkim wynika to z faktu, że wynajmujący nie czytają dokładnie umowy, a później mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Każda Wypożyczalnia samochodów Rzeszów ustala własne zasady wypożyczenia, a te są dokładnie spisane w umowie.

Dlatego też umowę taką trzeba przeczytać bardzo dokładnie przed wyruszeniem w podróż, a jeśli jakieś wątpliwości się pojawią, to od razu je wyjaśnić. Jeżeli się tego nie zrobi, to może się okazać, że taki wynajem auta Rzeszów będzie dużo droższy niż to co pisze w cenniku, na przykład z powodu przekroczenia limitu przejechanych kilometrów na dzień. Takie limity są standardem w prawie wszystkich wypożyczalniach, i po ich przekroczeniu naliczone zostają dodatkowe opłaty, niejednokrotnie dość wysokie.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, przez ilu kierowców samochody na wynajem z konkretnej wypożyczalni mogą być prowadzone. Ograniczenia tego typu również często pojawiają się w zapisach umów, a ryzyko jest takie, że w przypadku niezgłoszenia innego kierowcy i jakiegoś wypadku trzeba będzie samemu zapłacić za naprawę. Koniecznie przyjrzeć się też trzeba, jak przestawia się temat ubezpieczenia. Często typowe polisy mają dość wysoki wkład własny, jaki da się przy niewielkiej dodatkowej opłacie znieść.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like