Mazury – czemu można spędzić tam urlop z rodziną

Od dziesięcioleci Mazury to jeden z najbardziej obleganych rejonów podczas sezonu urlopowego. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę atrakcje, jakie zaoferować mogą turystom. Te przede wszystkim wiążą się z wodą, bowiem nie bez powodu region ten powszechnie jest nazywany krainą tysiąca jezior.

W praktyce jezior i jeziorek jest znacznie więcej, a wiele z nich jest w różny sposób wykorzystywane w celach turystycznych. Bardzo dużą popularnością cały czas się cieszy żeglarstwo, dobrze rozbudowana sieć portów i wypożyczalni sprawia, że każdy miłośnik takiej formy spędzania urlopu będzie mógł to zrobić. Coraz więcej pojawia się też na wodzie mieszkalnych łodzi, do pływania nimi nie są potrzebne uprawnienia, a z racji pełnego wyposażenia da się na nich mieszkać przez cały pobyt.

Bogactwo jezior ma też przełożenie na zainteresowanie wędkarzy tym rejonem. Wprawdzie w ostatnim czasie zaczynają się pojawiać opinie o mniejszej ilości ryb niż wcześniej, lecz przy odrobinie cierpliwości każdy może trafić na okaz swojego życia. Łowić można z brzegu, a można też skorzystać z propozycji licznych wypożyczalni łodzi. Takie wypożyczalnie oferują także rowerki wodne, kajaki czy cieszące się coraz większą popularnością supy, co zachęca turystów do wypoczynki w takiej formie. Jeśli ktoś będzie chciał się na parę chwil oderwać od wody, to także będzie miał sporo opcji. Na Mazurach wytyczone są liczne ścieżki rowerowe, którymi można przemierzać najpiękniejsze miejsca tego regionu.

Lasy są pełne grzybów i jagód, a podczas ich zbierania nierzadko można spotkać dużo interesujących gatunków roślin i zwierząt. Pamiętać też trzeba o wielu współczesnych atrakcjach i zabytkach, na odwiedzenie ich wszystkich jeden wyjazd to będzie zdecydowanie za mało. Tak duża popularność Mazur oczywiście przekłada się na rozbudowaną bazę noclegową, którą przykładowo można sprawdzić na stronie mazury.biz.pl. Do dyspozycji turystów są dobrze wyposażone domki i apartamenty, mnóstwo hoteli i pensjonatów o zróżnicowanym standardzie, a także wiele prywatnych kwater.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like