Jak dobrać klimatyzator do niewielkiego wnętrza

Upały w lecie coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom miast i miasteczek. W okresie wakacji temperatura niejednokrotnie przekracza przez dłuższy czas 30 stopni, co sprawia że będzie szukał jakiejś ochłody. Największe problemy mają z tym mieszkańcy bloków, zwłaszcza od południa. W ostatnich czasach decydują się oni jednak coraz częściej na zamontowanie klimatyzacji, choć nie zawsze będzie to prostą rzeczą. Z uwagi na to, że bloki są zarządzane przez spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie zawsze dostanie się zgodę na zamontowanie takiej instalacji. Lecz nawet wówczas są możliwości na znalezienie wyjścia z takiej sytuacji, instalując na przykład klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wtedy żadne zgody wiążące się z przymocowaniem jednostki zewnętrznej na ścianie potrzebne nie będą, ale trzeba wtedy zadbać o systematyczne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja w bloku jest dobrym rozwiązaniem do montażu w wielorodzinnych budynkach, zwłaszcza że na naszym rynku jest dostępnych dużo urządzeń nadających się do tego celu. Różnią się one parametrami, zakresem funkcjonalności oraz oczywiście ceną montażu, z tego też powodu należy odpowiednio dobrać potrzebne elementy. W pierwszej kolejności znaczenie ma moc, jaka zależeć będzie od powierzchni do chłodzenia. Jeśli nie będzie ona większa niż 40 m2, to w zupełności powinien wystarczyć zestaw o mocy 3.5 KW, przy większych mieszkaniach potrzebne będą trochę mocniejsze urządzenia.

Pasuje także zwrócić swoją uwagę na dodatkowe funkcjonalności, które mocno mogą zwiększyć wygodę użytkowania klimatyzacji, ale wpływają również na końcową cenę. Zestaw podstawowy można już kupić za mniej więcej 3 tysiące, do tego doliczyć trzeba jeszcze montaż. Dobrym pomysłem będzie zrobienie wszystkiego w zimie, wtedy można liczyć na jakieś rabaty i szybki termin realizacji. Jeżeli ktoś się nie zna na tym, to samodzielnie będzie mu ciężko zrobić takie prace, dlatego warto zatrudnić do tego wyspecjalizowaną firmę, taką jak na przykład cold-man.pl, która w razie konieczności także doradzi w wyborze najlepszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like