Co może zaoferować współczesna stomatologia

Większość z nas wie bardzo dobrze o tym, jak odpowiednio dbać o swoje zęby. Unikanie słodyczy, mycie dwa razy dziennie czy też regularne przeglądy stomatologiczne to przecież tanie i proste rzeczy, a mimo wszystko i tak cały czas dentyści mają co robić. Jeżeli będą do zaleczenia nieduże dziury, to nie powinno przy tym nic boleć, a dodatkowo nie będzie to bardzo kosztowne.

Z tego też powodu tak podkreślana jest przez dentystów rola przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi wszystkie zęby, i jeśli coś zauważy to zaproponuje leczenie. Jest zalecane, żeby taki przegląd wykonywać raz w roku, wówczas potencjalne dziury nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Lecz jeżeli ktoś sobie to zaniedba i pojawi się ból, to wówczas sytuacja zacznie się robić bardziej poważna. Z pewnością podjęta zostanie wtedy próba wyleczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach to się udaje. Ale jeżeli jednak dojdzie do uszkodzenia nerwu, to wtedy konieczne będzie leczenie kanałowe. Współczesna stomatologia Radzymin obecnie daje całkiem sporo możliwości w tej kwestii, przede wszystkim dlatego że stomatolodzy do dyspozycji otrzymali zaawansowane mikroskopy. Dzięki tym urządzeniom da się teraz leczyć zęby, które przed kilkunastu laty jeszcze były do usunięcia.

Oczywiście będzie się to wiązało z wysokimi wydatkami, gdyż za leczenie jednego kanału trzeba zapłacić co najmniej kilkaset złotych, lecz utrzymanie swojego zęba na pewno będzie warte wydania takich kwot. Czasami po tego typu leczeniu pozostaje jedynie sam korzeń, do jakiego można włożyć specjalny sztyft i na nim osadza później koronę. Są jednak przypadki, że nawet mimo użycia zaawansowanych urządzeń i umiejętności dentysty ząb nie zostanie uratowany. Na szczęście w takim przypadku także jest kilka możliwości na to, żeby nie została pusta dziura w dziąśle. Protetyk Radzymin może na przykład zaoferować zrobienie mostu lub korony, przymocowanej na wkładzie. Droższym, lecz bardzo skutecznym wyjściem są również implanty, które mają formę wkręcanych w dziąsło kołków z tytanu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like