W jakich sytuacjach opłaca się regenerować przekładnie czy sprzęgła

Codzienna ciężka praca urządzeń mechanicznych spowodować może ich powolne zużycie. Ten proces jest całkowicie normalny, i należy pogodzić się z tym, że co jakiś czas trzeba będzie zająć się naprawieniem takich zużytych elementów. W niejednym przypadku nie ma innej możliwości, jak wymienienie ich na zupełnie nowe. Jednak takie rozwiązanie wiąże się nierzadko z wysokimi kosztami, a i z dostępem do pewnych nie zawsze jest idealnie.

Z takich też powodów jeśli sprzęgło, wał czy koła zębate proste dość mocno się zużyją, to w niejednym przypadku spróbować można ich zregenerowania. Oczywiście nie zawsze to będzie wykonalne i możliwe, ale jeżeli rzeczywiście taka naprawa sprzęgieł się powiedzie, to można będzie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Czasami może to być do kilkudziesięciu procent mniej niż trzeba by było zapłacić za elementy zupełnie nowe, co w pewnych sytuacjach może wynieść nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Taka regeneracja rozpoczyna się od dokładnego sprawdzenia danego elementu ze względu na to, czy będzie możliwa jego naprawa. Jeśli uda się to wykonać, to następuje demontaż, a następnie podzespół jest przekazywany do mechaników, którzy się tym będą zajmować. Do takich napraw używany jest specjalistyczny sprzęt, lecz dużą rolę odgrywają też doświadczenie i umiejętności pracowników. Przy wałach i przekładniach często potrzebne będzie jeszcze wyważanie, i po tych wszystkich czynnościach naprawiony element montowany jest z powrotem w pojeździe, maszynie czy urządzeniu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like