O jakich rzeczach należy pamiętać podczas wynajmu kampera

Niejednej osobie może się wydawać, że wynajem kampera to bardzo prosta sprawa. Tymczasem tak prosto wcale jednak nie będzie, o czym miało okazję się przekonać sporo osób, jakie musiały sporo dopłacić do kwoty za wynajem. Obecnie z wyszukaniem firmy, która wypożycza i sprzedaje kampery nie ma żadnego problemu, można w wyszukiwarce wpisać hasło sprzedaż kamperów i przeglądnąć zwrócone wyniki. Z reguły wypożyczalnie podają bazową cenę za jeden dzień, i teoretycznie tyle powinno się zapłacić. Lecz przeważnie są też przewidziane rozmaite dodatkowe opłaty, przez co cała podróż może wyjść znacznie drożej. Jedną z opłat, które się spotyka najczęściej jest za przekroczenie limitu kilometrów do przejechania.

Lecz także pewną kwotę można zapłacić, jeżeli zwróci się samochód niewysprzątany, nie uzupełni paliwa albo nie opróżni pojemników na wodę. Wbrew pozorom nie będą to wcale niskie kwoty, i tego typu dopłaty w ogólnym podsumowaniu mogą wynieść naprawdę dużo. Następną istotną rzeczą jest kaucja. Pobierana jest ona przy odebraniu samochodu, najczęściej będzie wynosić kilka tysięcy, i oczywiście jeśli kamper zwrócony zostanie w nienaruszonym stanie, to będzie zrobiony zwrot. Lecz jeżeli zostaną zauważone jakieś uszkodzenia to ewentualna naprawa zostanie pokryta właśnie z tych pieniędzy. Ze szkodami wiąże się jeszcze jedna ważna rzecz, to znaczy ubezpieczenie.

Teoretycznie wszystkie samochody kempingowe powinny posiadać ubezpieczenie, i w razie jakiejś szkody można ją będzie rozliczyć z polisy. Ale zdarzają się niekiedy firmy, które posiadają kupioną polisę bez prowadzenia wynajmu zarobkowego, co w przypadku stłuczki niedużo pomoże. Dodatkowo często z zakresu ochrony są wykluczane na przykład stłuczki parkingowe, a właśnie one są najczęściej spotykane ze względu na spore gabaryty pojazdu. Wiele firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów ma też w umowie zapisany tak zwany udział własny w szkodach. Przeważnie udział ten wynosi tyle co kaucja, z tego też powodu należy i o tym nie zapomnieć zanim wsiądzie się za kierownicę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like