Jakie opcje mają właściciele domów w zakresie monitoringu

Mieszkanie albo dom zabezpieczyć można na wiele sposobów. Przede wszystkim istotne są solidne drzwi wejściowe z atestowanym zamkiem, jeśli chodzi o bramę na podwórko przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy da się sprawdzać, kto chciałby wejść do środka, i jeśli będzie to potrzebne wygodnie zarządzać otwieraniem. Zarówno na zewnątrz obiektu, jak również w jego wnętrzu zamontowany być powinien monitoring.

Przeważnie jest on złożony z kilku specjalnych kamer oraz urządzenia do rejestracji przesłanych obrazów. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszych parametrach, gdyż to przekłada się bezpośrednio na obraz. Dziś minimum, które taka kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz musi mieć, to standard HD. Jeżeli będą tylko takie możliwości, to dużo korzystniej będzie zakupić kamery full HD. Różnica w cenie raczej duża nie będzie, a jeżeli chodzi o możliwości przeanalizowania szczegółów obrazu, to nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Zwłaszcza jeśli wybierze się dobrą, sprawdzoną firmę, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z tanimi kamerami w ogóle trzeba uważać, bo często ich teoretyczne parametry mocno odbiegają od rzeczywistości, a to może znacznie obniżyć skuteczność monitoringu. Przy urządzeniach instalowanych na zewnątrz warto też dopilnować, aby miały one wodoszczelną obudowę, gdyż będą one narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezwykle interesującą funkcją jest zamontowanie w kamerze czujników ruchu. Dzięki temu aktywowane one będą dopiero wtedy, gdy ktoś się znajdzie w zasięgu, co znacznie zmniejszy wielkość filmów.

A te muszą być w jakiś sposób nagrywane, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności będzie zależało, jak cały monitoring będzie funkcjonował, dlatego nie warto stawiać na tanie rozwiązania, które posiadać będą liczne ograniczenia. Planując kupno tego typu urządzeń można od razu pomyśleć o reszcie zakupów, i w zamówieniu na przykład może się znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like